Notebook

Dell Precision M60Asi před půl rokem (dnes je únor 2008) jsem si udělal radost a koupil „ojetý“ notebook Dell Precision | M60. Dlouho jsem si nedovedl představit, že by mohl být notebook potřebný – proč taky. V práci jsem měl stanici ke které přistupuji jen já, na ní všechny nástroje co potřebuji. Protože doma máme 4+1 a jen jedno dítě, připadla logicky nejmenší místnost mě jakožto pracovna, trucovna, separace říkejte si tomu jak chcete :-). V ní mám „velký počítač“ 5+1 repráčky pro kvalitní prostorový zvuk atd. Co víc si přát.

Jenže – stávalo se, že jsem byl v pracovně zavřený čím dál tím víc a zbytek rodiny se cítil zákonitě a právem zanedbávaný. Využil jsem tedy toho, že kolegovo brácha nabízel k prodeji 3 roky starý notebook. Hlavně mě přemluvil nádherný displej – WUXGA (1920×1200) – což je rozlišení které mi všichni kolegové v práci závidějí. Posuďte sami: vedle sebe máte k dispozici 2 terminály v dostatečné velikosti.  Radost pracovat. 

Noťas má 2 GB RAMky a procesor Centrino 1,4 MHz. Grafika není integrovaná (proto jsem ho také koupil), ale nVidia Quadro FX Go700 se 128 MB paměti. Tzn. i OpenArena tam jede pěkně svižně. Oproti základní nabídce má i DVD vypalovačku a Wi-Fi kartu. Vše se hodí. Jedíné, co jsem musel po té době koupit byla nová baterie – NB totiž vydržel ani ne půl hodiny. Nyní tak kolem 3,5 hodiny – samozřejmě že na režim šetření energie. To pak rychlost procesoru klesne na 600 MHz (u mobile procesoru odpovida vykon zhruba dvojnasobne frekvenci jako pro klasicke procesory). Nejlepší je využít dynamický režim.

Běží na něm Kubuntu (verzi nepíšu, je pravidelně upgradovaný). Zkoušel jsem Ubuntu, ale Gnome mi nějak nesedí. KDE se od Hardyho (Kubuntu 8.0.4) hodně zvedlo co se týká podpory 3D akcelerovaného desktopu a běhá mi tam i Compiz-fusion. Jak to dopadlo najdete v speciálním článku Proč nepotřebuji Visty. Asi je jasné, jak to dopadlo 😀 . Součástí jsou screenshoty, takže mrkněte. Když se spojí Compiz + Siuperkaramba, je výsledek excelentní.

rss RSS komentáře

Napsat komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.