Nebe a dudy

Nejedná se o článek zabývající se duchovními ani přízemními záležitostmi 🙂 i když jedná se spíš o to druhé. Tento týden jsme byli na dobvolené na Šumavě. Ubytování bylo v jedné chalupě v Brčálníku u Železné Rudy. A o to jde. Jakožto tůristé kterým nestačí tuzemsko jsme byli nuceni projet Železnou Rudou a Alžbětínem k německé hranici. Co mi udělalo radost je fakt, že si nás nikdo nevšimnul – žádné pasy, žádná kontrola a žádné „Nepřevážíte náhodou nepřihlášené valuty“? od nevrlého soudruha na hranicích. Prostě volný pohyb. Odvrácená strana byla horší – česká strana je zaplněná sádrovými příšerkami, které jsou s to naplnit středně velký dům hrůzy. Když jsme tak projížděli mezi skoro nekončící řadou Vietnamských krámků a tržišť prodávající naprosto nevkusné zboží, skoro jsme se styděl, kde to vlastně žijeme. A to stačilo poodjet pár set metrů a vypadalo to úplně jinak. Jak se na nás asi soudruzi z Německé spolkové Republiky (tedy pardon SRN) asi musejí koukat. Kolem silnice samá kurva a kýč. Jen se podívejte. (sociální pracovnice jsem teda nefotil 🙂 )

A přitom stačí zajet o kousek dál a vidíme úplně něco jiné.

Nejhorší na tom je, že dokud je poptávka, bude i nabídka. Proto si budeme muset zvyknout, že podobné nádhery budeme vídat ještě hodně dlouho.

Komentáře zakázány.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_user_logged_in() in /var/www/html/mzideknet/www/wp-content/plugins/wp-speed-of-light/inc/caches/file-page-cache.php:253 Stack trace: #0 [internal function]: wpsol_cache('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/functions.php(4212): ob_end_flush() #2 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/plugin.php(465): WP_Hook->do_action(Array) #5 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/load.php(788): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /var/www/html/mzideknet/www/wp-content/plugins/wp-speed-of-light/inc/caches/file-page-cache.php on line 253