Nejsem moc olitý

Vypůjčil jsem si citátek z jedné písničky 3 sester, protože zhruba tak si asi připadal jeden řidič včera dopoledne. Bydlíme na kraji města v 7. patře postsocialistického paneláku a tak mám krásný rozhled. Bohužel nejen na okolní přírodu, ale i na parkoviště – a to je právě ono. Dopoledne jsem slyšel nářek tůrovaného Fanouška (rozumějme Škoda favorit). Vyhlédnu z balkónu a nějaký debil (jinak to říct nemůžu) jede velkou rychlostí do zatáčky k parkovišti. Zatáčku nevybral, orašploval obrubník (a samozřejmě i své přibližovadlo) a zastavil ve výjezdu ze stavby nových domků. Jak jel kolem, zaregistroval jsem uvnitř ženu a dítě. Okamžitě po zastavení vylezla manželka a tak čekám co se děje. Zajímalo mě, jestli vyleze pachatel. A opravdu. O chvíli později se otevřou dveře na straně pilota, vyleze chlap a…….. auto začíná z kopečka couvat. Ten debil nezatáhnul ruční brzdu. To se ještě s Katkou popadáme za břicha. Maník naskakuje do auta, zatahuje ji a auto stojí. Vypadá to, že si mění místa. Najednou nám ale zamrznul úsměv na tváři. Ten debil (ještě jednou se omlouvám) se potácel – byl prokazatelně pod vlivem. Nevím jestli je to jen zbytkový alkohol nebo ranní dávka na kuráž ale nebylo mi dobře. Za chvíli jsme měli vyjet na výlet do Hoslovic na otevření rekonstruovaného mlýna a představa podobných pilotů kteří nezvládnou zatáčku co má cca 120 stupňů na mi optimizmu nedodala. A to ani nedodávám, jak řídila manželka – asi se rozjížděla do kopce poprvé od dob autoškoly.

Škoda, že potkávám auta Policie tak zřídka a na místech, která jsou vhodná na 100% výběr pokuty (tzn. rovná a přehledná). Ano také rád jezdím rychleji – když nehrozí nebezpečí tak kolem 100 (a někdy i více – Astřička se nenechá dlouho pobízet, ale vlézt v takovém stavu do auta a k tomu vzadu s dítětem, k tomu už potřebujete IQ nepřevyšující dnešní datum.

Komentáře zakázány.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_user_logged_in() in /var/www/html/mzideknet/www/wp-content/plugins/wp-speed-of-light/inc/caches/file-page-cache.php:253 Stack trace: #0 [internal function]: wpsol_cache('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/functions.php(4212): ob_end_flush() #2 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/plugin.php(465): WP_Hook->do_action(Array) #5 /var/www/html/mzideknet/www/wp-includes/load.php(788): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /var/www/html/mzideknet/www/wp-content/plugins/wp-speed-of-light/inc/caches/file-page-cache.php on line 253