Psion S3a

Kdo nikdy o značce PSION neslyšel, má možnost se trochu podrobně seznámit s tímto špičkovým palmtopem (včetně náhledů obrazovek hlavních aplikací).Takže pro neznalé: palmtop je z rodiny „kapesních“ počítačů – takových, které se skutečně vejdou do kapsy například saka – a „neutrhnou“ Vám ji (jako např. některé modely palmtopů vybavených systémem Windows CE)

Existuje více druhů počítačů PSION (nemám rád, když mi někdo říká „napište si to do diáře“ 🙂 ) označovaných tzv. Series 3, 3a, 3c, a poslední model Psion Series 5. Někde mezi 3a a 3c je ještě Psion Siena (a ještě výkonější 3mx, 5mx – ovšem i finančně náročnější)

Měl jsem tu čest pracovat s Psionem Series 3a – s 16 bitovou CPU, procesorem 7,68 MHz, 1MB ROM , 1MB RAM na programy a 128kB Flash diskem.

Naprostou samozřejmostí je propojení s PC, komunikace s tiskárnou. Co se týká softwaru – vestavěné aplikace toho umí docela dost. Databáze, textový editor, kalendářový program (s několika pohledy), tabulkový editor, kalkulačka, práce se zvukem, jednoduchý programovací jazyk OPL – něco mezi Pascalem a Basicem…

Pro zájemnce o další podrobnosti mohu doporučit pražskou firmu Ramert a spol. nebo POINT.X, hlavního zástupce britské firmy PSION Inc. v Čechách.

Aplikace

Hlavní obrazovka

 

Agenda

 

Data

 

Tabulkový procesor

 

Graf z tabulek

 

Textový editor

 

Něco pro zábavu

 

rss RSS komentáře

Napsat komentář

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.