Fotky

Tak to jsem ja :)Děkuji, že jste se zastavili na mojí fotogalerii. Nenajdete zde informace o tom, kdy jsem se narodil, jaké mám záliby…. jako tomu bývá v úvodním slově podobných fotogalerií (to najdete zde, na osobních stránkách), ale jen a jen fotky.

Fotografovat jsem začal zhruba v 14 letech, kdy jsme si s bráchou koupili malý (dnes by se říkalo kompaktní) fotoaparát Beirette. Kdepak, žádná automatika, žádný dálkoměr. Jen a jen manuál. Fotili jsme na černobílý film a vše vyvolávali sami. To byly doby.

Ve druháku na gymplu jsme si koupili Prakticu B100 v té době moderní zrcadlovku s clonovou automatikou a k ní pár objektivů – 28mm a 135mm. S tou už jsme začali fotit i „umělecké fotky“ 🙂 Nejčastěji přírodu. (samozřejmě i školní akce…). To přetrvalo celou fakultu. Po jejím ukončení jsme se s bráchou „trhli“ a bylo nutné poohlédnout se po nějakém jiném foťáku. Vystřídal jsem jich několik – kinofilmové Minolta X300, Minolta Dynax 5i a Nikon F65. Někdy v roce 2005 jsem kompletně přešel na digitál – kamarád fotograf mi doporučil Fuji FinePix S7000. Ta byla opravdu kvalitní (fotky z ní jsou například z Tenerife). No a nakonec jsem skončil na digitální zrcadlovce Nikon D50 s objektivy 18-55 AF DX a 55-200 AF-S DX.Nikon D-50

Při fotografování preferuji přírodu a když bych si měl opravdu vybírat, tak mraky. Třeba proto, že vyfocení nějaké hezké náladovky je více méně otázkou náhody. Jak asi víte, mraky nepostojí :). Dokud jsem měl Fujinu, měl jsem rád makro. Bohužel objektivy na Nikona nemají takové přiblížení, a tak snad příště.

>> Pro stránku s galeriemi klikněte zde <<

Komentáře zakázány.