Instalace sp1 pro Visty a chyba 8004100A

Nikdy jsem si nemyslel, že budu na svém počítači provozovat (jeho)Visty. Osud (a má tolerantní polovička) tomu chtěli, že jsem koupil notebook od kolegovo bráchy s legálními předinstalovanými Vistami Ultimate. XPčka (která mi dodnes vyhovovala) už pravděpodobně neseženu. Takže vzhledem mému názoru o nezbytosti  legálního OS jsem kromě linuxu nainstaloval i Visty. Dnes mi systém nabídnul instalaci sp1. Po třetím neúspěšném pokusu jsem hledal na netu a o výsledky se podělím:

Pokud instalace skončí chybou 8004100A, zjistil jsem že stačí spustit službu Windows Modules Installer (trustedinstaller.exe). Tak je v defaultním nastavení spouštěna ručně a byla zastavena. Změnil jsem jí na automatické spuštění a navíc ji ručně před instalací spustil. SP1 se pak nainstaloval bez chybičky.

No a pokud ani to nezabere mám další tip

Ve Windows jsme nenašel definovanou proměnnou Path. Na MS technetu bylo řešení. Přidat %windir%\system32\wbem do proměnné Path. To se udělá následujícím způsobem

 1. Tlačítko Start > Můj počítač >Vlastnosti
 2. V levém menu je Upřesnit nastavení systému. Budete muset zadat heslo správce a přejdete na záložku Upřesnit. Dole je tlačítko Proměnné prostředí.
 3. Vyberou se Systémové proměnné a pokud se tam nachází hodnota Path, přidá se hodnota
  ;%windir%\system32\wbem
  Když tam není položka Path (jako tomu bylo u mě), přidejte ji.

Dva komentáře příspěvku “Instalace sp1 pro Visty a chyba 8004100A”

 1. | Michal Krajčírovič [komentář přidán 30 Lis 2008 v 1:29:02]

  Ahoj,
  ne s uplnou jistotou ale mám dojem, že když máš nejvyšší (tj ultimate) visty, můžeš si nainstalovat i libovolný nižší (tedy i win XP) OS. Jen musíš mít z čeho ale myslím, že i XP které nainstaluješ např. stažené z uloz.to budou v tomto případě legální (ověř než uděláš, třeba u mrkvosoftu!)

 2. | MiZi [komentář přidán 30 Lis 2008 v 11:24:24]

  Zdravím,
  jojo, je to pravda. Z Ultimate je možno legálne downgradovat na XP, ale pouze krabicová verze ( kterou mám), ne OEM verze. Na druhou stranu – noťas má 4GB RAM, 2GHz dualcore s nvidii 8600, a Visty na něm tim pádem jedou velmi svižně. Hlavní OS je linux, který používám v práci 🙂 a wokna tam mám jen kvůli zábavě (Flight Gear a Raven Shield na něm jedou moc hezky na plné detaily) a získání zkušeností s další verzí Windows. Nejsem radikální linuxák prohlašující že všechny Widle jsou na […..] a Bill Gates na kandelábr 😀 (doufam že někdo zase tuhle větu vytrhne z kontextu a napíše na svém blogísku že jsem „linuxový kokot“.)